Z końcem sierpnia 2023 roku dobiegł końca projekt, który mógł odbyć się dzięki pomocy Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i programu PROO5. Środki otrzymane od NIW w ramach umowy nr 107/PROO/5/2023 z Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO 5, umożliwiły zakup komputera, z którego korzystają wolontariusze fundacji w codziennej pracy, a także pomogły wynająć pomieszczenia biurowe.
Dzięki tej pomocy przeprowadziliśmy cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Zajęcia dotyczyły tematyki wiedzy o społeczeństwie, kulturze i tradycji polskiej oraz o rynku pracy. Dzięki dotacji miała miejsca organizacja zajęć z psychologiem oraz tzw. świetlica adaptacyjna, mająca umożliwić integrację uczestników. Wreszcie nasi wolontariusze mieli również możliwość pracy na nowych sprzętach i nowych przestrzeniach biurowych!
Efekty przeszły nasze oczekiwania, a zajęcia zostały świetnie ocenione przez uczestników. Cieszymy się z dużej frekwencji i waszego zaangażowania w spotkania. Uczestnicy poznali reguły polskiego rynku pracy oraz lepiej poznali polską kulturę. Zawiązały się nowe przyjaźnie a świetlica adaptacyjna stała się miejscem wymiany przemyśleń i trosk uczestników. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia z psychologiem, które w opinii uczestników spełnił oczekiwania i dały wymierne efekty. Co więcej, wolontariusze chwalą nowy szybki komputer i przestrzeń do pracy.
Bardzo się cieszymy i dziękujemy NIW za zaufanie i dofinansowanie w wysokości aż 10.000 zł.

Grant w konkursie PROO od NIW-CRSO

Miło nam poinformować, że nasza Fundacja otrzymała grant w wysokości 10.000 zł od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z siedzibą w Warszawie w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Dzięki środkom uzyskanym z grantu, Fundacja m. in. kupi komputer, który będzie wykorzystywany do prowadzenia zajęć w ramach projektu „Warsztaty polsko – ukraińskie dla dzieci i młodzieży” oraz do bieżącego funkcjonowania Fundacji i realizacji jej celów statutowych.

Ponadto, środki uzyskane dzięki wsparciu NIW-CRSO pozwolą nam wynająć na okres kilku miesięcy lokal, który będzie służył do prowadzenia biura Fundacji i bieżącej pracy, a także organizacji przedsięwzięć i zajęć.

Dzięki środkom uzyskanym od NIW-CRSO w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2023 roku, a zwłaszcza sfinansowaniu zakupu komputera oraz najmu lokalu, będziemy mogli przeprowadzić cykl warsztatów polsko-ukraińskich dla dzieci i młodzieży w wieku 15-19 lat, które będą obejmowały szereg godzin warsztatowych z psychologiem; warsztaty z wiedzy o społeczeństwie, kulturze i tradycji Polski i Ukrainy; warsztaty o polskim rynku pracy i prawach pracowniczych; oraz świetlicę adaptacyjną dla młodzieży z Polski i z Ukrainy. Podczas tych spotkań prowadzone będą panele dyskusyjne na tematy dotyczące zainteresowań, hobby, planów na przyszłość, oraz wszelkich tematów, które młodzież miałaby ochotę poruszyć. Zaplanowano również wspólne gry o charakterze integracyjnym i poznawczym.

Grantodawcy dziękujemy za zaufanie i okazane wsparcie!

Projekt sfinansowany z dotacji PROO w wysokości 10.000 zł w ramach realizacji zadania określonego umową nr 107/PROO/5/2023”.